Izdvajamo

Omladinski pogon FK Bratsvo Kozarac - Juniori danas su na gradskom stadionu Prijedor igrali finale kupa grada Prijedora gdje su savladali ekipu FK Radnik sa rezltatom 1:0 tako da je naš klub još jednom pokazao da uz prvu ekipu našeg kluba koje je u novom rangu takmišenja ove sezone osvojilo fenomenalno 3 mjesto, da se veliki trud i napor sviju ljudi našeg kluba ulaze u naš omladinski pogon 4.selekcije a kao epilog i rezultat rada naše djece, trenera, roditelja i svih naših simpatizera i sponzora je i ovaj današnji sportski podvig čemu nam mogu pozavidjeti i mnogo veći klubovi u našem okruženju.

Admir Đonlagić


Ovdašnja osnovna škola, koju pohađa 340 učenika, posebna je priča. Ne tako davno bila je među najvećima u bivšoj zajedničkoj državi, brojeći i do 3.800 učenika. I danas su u njenim klupama učenici Bošnjaci, Srbi, Ukrajinci, Romi. Isto je i s nastavnim osobljem.

Al-Jazeera 01.2017.