Izdvajamo

Gradska izborna komisija objavila je prve nezvanične rezultate izbora za članove savjeta u 49 prijedorskih mjesnih zajednica.

Kako je danas potvrdio predsjednik GIK-a Željko Škondrić, na nedjeljne izbore je izašlo 13,98 odsto od ukupno 85.682 građana Prijedora sa pravom glasa.

Prema nezvaničnim rezultatima kandidati DNS-a su osvojili 150 pozicija, razne Grupe građana 45, SNSD ima 26 izabranih članova, SDA 25, više Udruženja žena ima 21 poziciju, nekoliko Udruženja građana 14, SDS 10, SDP 5, DF 4, Planinarsko društvo „Mrakovica“ 4 i PUUM 3 pozicije.

Škondrić je potvrdio da će konačni rezultati biti objavljeni do kraja ove sedmice nakon čega slijedi dodjela sertifikata svim kandidatima koji su prošli, kao i konstituisanje Savjeta mjesnih zajednica.

Nezvanične rezultate izbora za članove Savjete mjesnih zajednica na području grada Prijedora možete pročitati ispod.

Pripremili: Aleksandar Drakulić i Nijaz-Caja Huremović

Mjesna zajednica Kozarac

RB Ime i prezime             Predlagač            Glasova
1 Bešić Emir            UG OPTIMISTI 2004        150
2 Avdagić Derviša    UG OPTIMISTI 2004        145
3 Škerić Zlatko        Pl.društvo Mrakovica        123
4 Blažević Ervin       UG OPTIMISTI 2004        122
5 Deumić Amir        Pl.društvo Mrakovica        119
6 Bešić Neđad          UG OPTIMISTI 2004       113
7 Salihbašić Jasna    Pl.društvo Mrakovica       109
8 Filović Azra           UG OPTIMISTI 2004       104
9 Muminhodžić Ismet Pl.društvo Mrakovica      94

Mjesna zajednica Kozaruša
RB Ime i prezime           Predlagač             Glasova
1 Hušić Enes              Grupa građana           140
2 Glamočanin Ejub      Grupa građana          138
3 Mujkanović Dijaz      Grupa građana          138
4 Mujkanović Merima   Grupa građana          133
5 Trnjanin Refik          Grupa građana          127
6 Softić Elvir               Grupa građana          123
7 Crnić Mirela             Grupa građana          123


Mjesna zajednica Kamičani

RB Ime i prezime             Predlagač               Glasova
1 Softić Mirzet       UD ŽENA KAMIČANI 2015       192
2 Jakupović Emir    UD ŽENA KAMIČANI 2015      180
3 Mahić Mediha      UD ŽENA KAMIČANI 2015     169
4 Menković Uzeir     UD ŽENA KAMIČANI 2015     167
5 Šahurić Safet       UD ŽENA KAMIČANI 2015      159
6 Garibović Emira    UD ŽENA KAMIČANI 2015      158
7 Bešlagić Selvedina UD ŽENA KAMIČANI 2015      128



Mjesna zajednica Kevljani

RB Ime i prezime          Predlagač         Glasova
1 Velić Jasmina            SDA                  127
2 Velić Nermin              SDA                 127
3 Kevac Mirsad             SDA                127
4 Kevac Senad             SDA                 127
5 Mehanović Fikret       SDA                 127


Mjesna zajednica Trnopolje

RB Ime i prezime         Predlagač            Glasova
1 Trnjanjin Ramo       GG TRNOPOLJE        110
2 Unijat Mladen          DNS                       110
3 Pihić Midhad          GG TRNOPOLJE         107
4 Sivac Esad            GG TRNOPOLJE         107
5 Baltić Dragana          DNS                     100
6 Baltić LJuban            DNS                      91
7 Sajak Sveto              DNS                      86

Mjesna zajednica Donja Puharska

RB Ime i prezime            Predlagač           Glasova
1 Kapetanović Enes    UŽ.DONJA PUHARSKA    101
2 Mehadžić Nihad      UŽ.DONJA PUHARSKA      86
3 Semanić Alma        UŽ.DONJA PUHARSKA      86
4 Suljanović Sulejman UŽ.DONJA PUHARSKA     81
5 Jakupović Fatima    UŽ.DONJA PUHARSKA     79
6 Zenkić Suad          UŽ.DONJA PUHARSKA      74
7 Kaltak Nurija        UŽ.DONJA PUHARSKA       69

Mjesna zajednica Raškovac

RB Ime i prezime         Predlagač          Glasova
1 Suhonić Sadik              SDA                  111
2 Rešić DŽevad              SDA                   106
3 Okić Amila                 SDA                    98
4 Mandić Smail              SDA                    97
5 Macura Predrag           DNS                   97
6 Đug Elvisa                  SDA                   93
7 Kljunić Nasution          SDA                  93


Mjesna zajednica Zecovi

RB Ime i prezime              Predlagač             Glasova
1 Bačić Fikret               Grupa građana              51
2 Bačić Nermin           Grupa građana               36
3 Brakić Nazif             Grupa građana              33
4 Hopovac Muharem   Grupa građana              30
5 Radulović Boris        Grupa građana               8

Mjesna zajednica Hambarine

RB Ime i prezime           Predlagač          Glasova
1 Kaltak Merfin              SDA                   78
2 Muhić Damir              SDP                    73
3 Čikotić Munir             SDA                    69
4 Velibašić Šerif            SDA                   65
5 Fikić Enes                 SDA                   64
6 Hamulić Sadeta         SDA                   61
7 Hamulić Sabid           SDP                   56


Mjesna zajednica Rakovčani

RB Ime i prezime               Predlagač                        Glasova
1 Crljenković Merima        UD PP RAKOVČANI                 52
2 Ališković Muharem          UD PP RAKOVČANI               49
3 Mujadžić Nazmija          UD PP RAKOVČANI                 46
4 DŽamastagić Osman  GRUPA GRAĐANA RAKOVČANI    37
5 DŽamastagić Alma          UD NUR                              35

Mjesna zajednica Rizvanovići

RB Ime i prezime           Predlagač                   Glasova
1 Duratović Ermin       GG RIZVANOVIĆI               57
2 Rizvan Hajrija           SDP                                54
3 Dedić Jasminka       GG RIZVANOVIĆI              53
4 Hamzić Zijad          GG RIZVANOVIĆI               53
5 Karagić Sead          GG RIZVANOVIĆI              46


Mjesna zajednica Bišćani

RB Ime i prezime               Predlagač           Glasova
1 Mrkalj Amel                  UD.Žena Đerdan      50
2 Duratović Mirsad                DF                    49
3 Dedić Denis                       DF                    44
4 Nasić Emina               UD.Žena Đerdan        38
5 Trepić Sanel              UD.Žena Đerdan         28


Mjesna zajednica Čarakovo

RB Ime i prezime            Predlagač             Glasova
1 Siječić Amel                 DF                           69
2 Karupović Atif            GG ČARAKOVO           46
3 Musić Midhet            GG ČARAKOVO            46
4 Musić Nedim               SDP                         45
5 Hopovac Fikret        GG ČARAKOVO             39
6 Behlić Sanela               DF                          32
7 Zahirović Sanela        GG ČARAKOVO           32

 

Mjesna zajednica Čejreci

RB Ime i prezime           Predlagač             Glasova
1 Gredelj Mitho             UŽ BEHAR              183
2 Delić Edhem                SDA                     179
3 Gluhić Jasmin           UŽ BEHAR               178
4 Husić Sejad               SDA                       161
5 Čirkić Haris                SDA                       159
6 Pilipović Mirzet          UŽ BEHAR                155
7 Islamoski Samra          UŽ BEHAR             103



GRADSKA IZBORNA KOMISIJA
Datum: 20.03.2017. godine

 

 


Agenda

24. maj: Dan napada na Kozarac

26. maj: Godišnjica logora Trnopolje

27. maj: Prvi dan Ramazana

31. maj: Dan bijelih traka

Klikni na sliku: spisak donatora, asfaltiranje puta kroz Hadžiće

Ko je na portalu: 905 gostiju i nema prijavljenih članova

Kamicani 2007..jpg

"U ovoj novoj godini želim da moji pravi prijatelji ostanu kakvi jesu, te da ih steknem još puno više, to je nešto što teško nađeš a lako možeš da izgubiš. Prijatelji u kojima možemo potražiti najveću podršku. Znamo da će ostati uz nas nevažno kamo nas vodio naš lični put. Naravno i njima želim sve najbolje kao i sebi u ovoj novoj godini." Šerif Jaskić - Hifo