Izdvajamo

 

Policijski službenici Policijske uprave Prijedor su jutros oko 06,45 neposredno pred polazak autobusa kojima se trebao vršiti organizovani prevoz učenika jedne osnovne škole na ekskurziju, izvršili redovnu aktivnost kontrole vozača i tehničke ispravnosti autobusa, te tom prilikom kod jednog vozača autobusa alkotestiranjem utvrdili prisustvo alkohola u organizmu u količini od 0,84 g/kg.

Zbog počinjenog prekršaja po Zakonu o bezbjednosti saobraćaja na putevima vozač je isključen iz saobraćaja i sankcionisan uručenjem prekršajnog naloga.

Policijski službenici Policijske uprave Prijedor će i u narednom periodu nastaviti sa redovnim aktivnostima kontrole učesnika u saobraćaju, posebno vozača autobusa kojima se vrši organozovani prevoz djece.

Policijska uprava Prijedor apeluje na sve učesnike u saobraćaju, a posebno na vozače autobusa da poštuju zakonske odredbe koje propisuju uslove bezbjednog učešća u saobraćaju.

PU Prijedor

...počinje priču o Kozarcu Ibro Kahrimanović: "Kozarac živi zahvaljujući dijaspori, odnosno Kozarčanima koji su se nakon progona zaustavili u evropskim zemljama, u Americi. Ali, iz ljubavi, iz nekakvog svog kozaračkog inata ponovo su izgradili ovo mjesto, čime je Kozarac postao simbol povratka u BiH. Istina, najveći broj njih dolazi za novogodišnje praznike i tokom ljeta, ali ono što su izgradili ovdje – kuće, drugi objekti – garancija su da će se vratiti zastalno i nastaviti živjeti ovdje."