Izdvajamo

 

Policijski službenici Policijske uprave Prijedor su 16.02.2025. godine od lica D.Č. iz Prijedora privremeno oduzeli vozilo marke „Seat“.

Izvršenom kontrolom utrđeno je da navedeno lice upravlja vozilom prije sticanja prava na upravljanje i da vozilo nije registrovano, te da je isti višestruki povratnik u činjenju težih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja sa dugom po osnovu neplaćenih novčanih kazni u iznosu od 9.046,00 KM. Vozilo je privremeno oduzeto zbog bojazni da će ponoviti prekršaj, a protiv lica će se nadležnom sudu dostaviti zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka.

Pojačanom kontrolom učesnika u saobraćaju tokom prethodnog vikenda, lišenjem slobode zadržana su dva vozača i to vozač iz Prijedora zbog obijanja droga testa droga i vozač iz Novog Grada iz zbog utvrđenog prisustva opojnih droga u organizmu.

Policijski službenici Policijske uprave Prijedor su u toku ove godine, zbog odbijanja droga testa i utvrđenog prisustva opojnih droga u organizmu slobode lišili ukupno 13 vozača. Članom 170. Zakona o prekršajima Republike Srpske predviđeno je zadržavanje lišenjem slobode lica koje se zatekne u vršenju prekršaja kod kojeg se utvrdi prisustvo opojnih droga i sredstava ili odbije da se podvrgne testiranju na opojne droge i sredstva.

PU Prijedor

Al' mi moja mati nikad ne znade objasniti zašto ja sad nemam sadašnjosti a o buducnosti da i ne pricam. O prošlosti citam, ali je malo kasno, a da sam znao, da smo svi znali, da nam je receno, sad bi bezbeli kahvendisali kod Šide ili kod Saje cifuta il' pred Indeksom, Oazom ili u Trinestici, ko što su radili oni naši jarani, kojih više nema, prije dvadesetak godina. (Novembar 2011.)