Izdvajamo

 

Gradonačelnik Prijedora Slobodan Javor imenovao je Branka Mudrinića za šefa svog kabineta koji je danas i stupio na dužnost.

Mudrinić je po struci diplomirani pravnik, koji je završio Pravni fakultet u Beogradu i do sada je bio zaposlen u JU Visoka medicinska škola u Prijedoru na mjestu sekretara.

Do danas vršilac dužnosti šefa Kabineta bila je Dragana Radanović Uzelac , dugogodišnji službenik Gradske uprave Prijedor.

Emil Velić podsjeća da je upravo u Kozarcu obnovljena i svečano otvorena prva džamija u RS-u, zbog čega je dobila naziv "Prva džamija nade", jer su je prije 17 godina otvorili predstavnici Međureligijskog vijeća Bosne i Hercegovine i tadašnji visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini. "I ovdje je zanimljivost da je sve urađeno sredstvima građana, a jedna od najstarijih mještanki, Fatima Hadžić, dala je svoju životnu ušteđevinu, čime je zapravo i počela obnova ove 'prve džamije', sada već davne 1999. godine", prisjeća se Sakib Džaferović.