Izdvajamo

U okiru Regionalne lige Zapad danas je FK Bratsto gostovalo je na vrucem terenu-stadionu Vedro polje u Hambarinama, protiv OFK Brdo-Hambarine i poraženi gdje u dosadasnjim utakmicama FK Bratstvo vodi 3:0.

Da će ovo biti dobra i zanimljiva utakmica moglo se nagovijestiti već nakon prvih petnaest minuta igre, kada su gostujuci fudbaleri imali 2 100% sanse koje nismo realizovali. Po uobicajnom scenariju slijedi kazna i domaći fudbaleri veoma rano dolaze do vodstva, pogotkom u 9. minuti susreta a već u šesnaestoj minuti povećavaju na 2:0. O sudjenju nebi komentariso to cu prepustiti struci.

U nastavku susreta uslijedila je prava golijada obje ekipe. Brdo je ponovo na smom pocetku drugog poluremena povelo sa 3:0 , Bratstvo ubrzo uspijeva da postigne svoj prvi gol za 3:1, ali nadu za poravnanje ruse domacini pogodtkom iz kaznenog udarca i vodi 4:1.

Bratstvo ponovo postiže gol i smanjuje rezultat na 4:2, da bi domaćini ubrzo uzvratili za novih 5:2.

Pred kraj ove izvrsne utakmice Bratstvo postize i svoj treći pogodak, u prvom porazu ove sezone, za konačnih 5:3

Odlična utakmica i sasvim zaslužena pobjeda domaćina OFK Brdo koji su danas bili bolja ekipa.