Izdvajamo

Amir Kararić novi trener FK Bratstva Kozarac, već u samom startu se aktivirao na svim poljima.
Jučer 14.03.2018.godine, na poziv trenera Amira Kararića, predstavnici premijer ligaša FK Krupe, iz Krupe na Vrbasu, na čelu sa predsjednikom Dragomirom Ilićem-Bucom posjetili su FK Bratstvo Kozarac. Da podsjetimo, Buco je, uz pomoć Kararića odveo našeg kozarčanina Ajdina Redžića u redove FK Krupa na Vrbasu. Ajdin uspješno brani boje ovog premijerligaša. Prilikom posjete gosti su obišli igralište i prostorije Bratstva, a zatim su uručili vrijedan poklon u sportskoj opremi našem klubu. Nakon toga druženje je nastavljeno uz radni sastanak u Restoranu Neira gdje su otvorena mnoga pitanja vezano za nogomet u našem društvu, te je obostrano dogovoreno da će  saradnja navedenih klubova u daljnjem periodu biti još bolja i intenzivnija u svim poljima. Incijator ovog sastanka pored trenera Amira Kararića bio je njegov prihatelj Hune- Huse Selimović
Da podsjetimo, još jedan mladi kozarčanin je član omladinske ekipe FK Krupa, Dževad Arnautović i vjerujemo da će i on uskoro zaigrati za prvi tim ovog premijerligaša.


Admir Đonlagić


Nismo stigli pobjeći prije čišćenja.

Za mlade da pojasnim šta je to čišćenje. To je kad vojska traži žive i koga nađu ubija, a ponekog su odvodili u logore.

Iz trapa smo slušali kad vojnici govore "Da mi ga je vidjeti živa, nož će mi zarđati".

Mi smo u skloništu (trapu) pokušavali ostati tihi u strahu da nas ne pronađu. Moj otac Bejdo i Asimov otac Vahid su bolovali astmu. U trapu koji je bio negdje 1,5 x 2,5m a visine nekih 90cm, a nas 13. Bilo je jako zagušljivo i kad se sjetim da smo i nuždu vršili tu, pitam se kako su njih dvojica uspjevali kašalj zabušavati. Ovo pišem i plačem...

Nijaz Huremović