Izdvajamo

Ovog vikenda, u gradu Prijedoru, počela je „Zimska liga“ za mlađe uzraste. Kao i prethodne godine FK“Bratstvo“ Kozarac obezbjedio, odnosno izvršilo uplatu za sve selekcije koje se mogu takmičiti u istoimenoj ligi.
Učesnici ovogodišnje „Zimske lige“ :
1. Bratstvo - Kozarac
2. Borac – K. Dubica
3. Podgrmeč - Sanski Most
4. Zmaj - Sanski Most ( škola fudbala )
5. Radnik urije – Prijedor
6. Sloga – B. Otoka
7. Svodna
8. Sloga – Rakelići
9. Brzi – Busnovi
10. Rasavci
11. Gomjenica

Nakon završene prve polusezone takmičarkse lige, u kojoj smo zasigurno ostvarili odličan rezulata, i svakako u nastavku drugog dijela polusezone, imamo pravo nadati se osvajanju pionirske i kadetske lige.
Kao što smo i naveli u početku, ovog vikenda je odigrano prvo kolo „ Zimske lige“, u kojoj su naše selekcije ostvarile izuzetno dobre reultate.
Selekcija pionira uzrasta 2003/2004. godište ostvarila je prvu pobjedu rezultatom 3:1 protiv ekipe iz Busnova.
Strijelci u ovoj utakmici su Menković Benjamin i Javor Edvin 2X.
Za selekciju pionira su nastupili:
1.Menković Adel
2. Jakupović Fadil
3. Hodžić Medin
4. Alić Alen
5. Javor Edvin
6. Forić Aldin
7. Javor Elvedin
8. Menković Benjamin
9. Mujkanović Eldin
10. Trnjanin Tarik
11. Kamerić Tarik

Selekcija predpionira uzrasta 2005/2006. odigrala je neriješeno ( 0:0 ) sa ekipom iz Rasavaca.
Igrači koji su nastupili u istoimenoj utakmici su sljedeći:
1. Menković Anel
2. Mehmedagić Jasim
3. Hodžić Ajdin
4. Tadić Kristijan
5. Dergić Ermin
6. Kahrimanović Vasif
7. Đonlagić Alen
8. Mandžukić Suljo
9. Rekić Šefik
10. Ređić Ajla

Selekcija pjetlića uzrasta 2007/2008. godišta, ostvarila je pobjedu, rezultatom 1:0, protiv selekcije iz Rasavaca.
Strijelac za našu selekciju je Jakupović Zinedin
Igrači koji su nastupali za selkciju pjetlića su:
1. Kapetanović Dževad
2. Softić Aldin
3. Filović Anes
4. Kahrić Nijaz
5. Hodžić Selim
6. Blažević Esma
7. Bešić Aldin
8. Nukić Anel
9. Jakupović Zinedin

Naša najmlađa selekcija uzrasta 2009/2010. godište doživjela je poraz od selekcije FK“Gomjenica“ sa 0:1. Iako smo poraženi u ovoj utakmici, sve čestitke idu za naše najmlađe predstavnike, zaista nisu imali sreće u ovoj utakmici.
Igarči koji su nastupali za selekciju kolibrića su sljedeći:
1. Hodžić Selim
2. Kilić Medin
3. Memić Sadin
4. Hrnić Ernad
5. Denić Tarik
6. Đonlagić Demir
7. Denić Amina

Ovom prilikom, ispred našeg kluba, se zahvaljujem našim dragim roditeljima koji su odvojili vremena i naravno pomogli oko organizacije, kako utakmica, tako i oko prevoza naše djece. Nadam se da se neće naljutiti što ih javno pohvaljujem, a zaista moram navesti neke od njih:
Javor Emir, Menković Samir, Denić Sakib, Menković Dinko, Forić Almir, Kilić Edin, Fikret Alić, Emsud Balić, Hodžić Hase i Memić Sanel.

Pored trenera Brkića, koji nastupa za našu seniorsku ekipu i vodi našu selekciju kadeta, ove godine našem „Omladinskom pogonu“, priključio se i nekadašnji golman našeg kluba gosp. Emir Balić, poznat po nadimku Panter.
Za kratko vrijeme, i naravno bogatim igračkim iskustvom, gosp. Emir Balić, oko sebe je skupio oko desetak dječaka, prenosi svoje golmansko znanje i iskustvo, što zasigurno puno znači za naš klub, a tako i za našu malu raju....

Za naredni vikend naše selekcije očekuje drugo kolo „Zimske Lige“ u kojoj ćemo odmjeriti snage sa Borcem iz Dubice.

Tekst:Nadir Nuhagić
Foto: Nijaz-Caja Huremović - arhiva/Nadir Nuhagić/ Kozarac.eu


Poziv u akciju za kupovinu zemljišta za proširenje Šehidskog mezarja u Kamičanima

Al' mi moja mati nikad ne znade objasniti zašto ja sad nemam sadašnjosti a o buducnosti da i ne pricam. O prošlosti citam, ali je malo kasno, a da sam znao, da smo svi znali, da nam je receno, sad bi bezbeli kahvendisali kod Šide ili kod Saje cifuta il' pred Indeksom, Oazom ili u Trinestici, ko što su radili oni naši jarani, kojih više nema, prije dvadesetak godina. (Novembar 2011.)