
Članovi Planinarsko društvo Mrakovica Kozarac danas su stigli na aerodrom u Marrakesh, odakle započinju svoju novu planinarsku avanturu.
Cilj njihovog putovanja je uspon na Toubkal, najviši vrh Sjeverne Afrike, visok 4.126 metara nadmorske visine.

Prvi dio ekipe nalazi se u Marrakeshu još od nedjelje, gdje su već obavili pripreme za pohod i dočekali ostatak grupe.
Planinarima iz Kozarca želimo mnogo sreće, sigurnosti i uspješan uspon na Toubkal, uz nadu da ćemo uskoro imati više informacija i fotografija sa njihovog boravka u Maroko.



