Izdvajamo

Preduzeće "Pošte Srpske" upozorilo je da se na području Prijedora pojavila osoba koja se lažno predstavlja kao poštar, s namjerom da od stanovnika naplati RTV taksu.

Iz "Pošta Srpske" napominju da su poštari ovog preduzeća prepoznatljivi po službenim uniformama, da imaju akreditaciju, te prilikom ovjere novčanih dokumenata koriste pečate poštonoše, koji imaju oznaku i broj pošte kojoj pripada, te broj pečata koji je jedinstven za tu poštu.

Iz ovog preduzeća mole sve građane da pomenute slučajeve prijave u najbližu poslovnicu "Pošta Srpske", kako bi se odmah provjerili navodi, te nadležnim organima prijave i lažno predstavljanje.

Klix

Emil Velić podsjeća da je upravo u Kozarcu obnovljena i svečano otvorena prva džamija u RS-u, zbog čega je dobila naziv "Prva džamija nade", jer su je prije 17 godina otvorili predstavnici Međureligijskog vijeća Bosne i Hercegovine i tadašnji visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini. "I ovdje je zanimljivost da je sve urađeno sredstvima građana, a jedna od najstarijih mještanki, Fatima Hadžić, dala je svoju životnu ušteđevinu, čime je zapravo i počela obnova ove 'prve džamije', sada već davne 1999. godine", prisjeća se Sakib Džaferović.