Izdvajamo

 

Donja Ljubija ovih dana dobila je ljepše i uređenije lice zahvaljujući uspješno realizovanoj akciji čišćenja i uređenja koju je organizovalo Kulturno-umjetničko društvo „Kozara“.

U akciji, koja je održana 3. maja, učestvovalo je oko 45 građana, koji su dali svoj doprinos uređenju mjesta.

Tokom akcije urađen je niz značajnih poslova – obnovljena je fasada doma, očišćena tri dimnjaka, uređeno cvijeće, pokošena trava te očišćene brojne ulice, parkovi i javne površine. Posebno se radilo na dionicama od centra prema vatrogasnom domu, spomeniku žrtvama rata, kao i oko džamije i parka u Varošu.

 

 Takođe, prikupljene su veće količine otpada koje su pripremljene za odvoz, a očišćen je i kanal u naselju Varoš.

Akcija je imala i humanitarni karakter – pojedinci su donirali novčana sredstva u iznosu od 210 KM, dok su drugi obezbijedili hranu, piće i namirnice za zajednički obrok. Organizatori ističu da su imali i donacije cvijeća i zemlje za sadnju.

Nakon završenih radova, za učesnike je organizovan ručak uz tradicionalni grah iz kotlića, čime je dodatno ojačan duh zajedništva.

 

Iz KUD-a „Kozara“ uputili su zahvalnost svima koji su učestvovali, ali i pozvali ostale građane da se priključe budućim akcijama.

„Ovo je primjer kako zajedništvo može promijeniti izgled naše čaršije“, poručili su organizatori.

Prijedor24.com

Budite ponosni na naše kozaračke borce, oficire i generale armije Republike Bosne i Hercegovine. Budite ponosni na naše očeve i majke, braću i sestre, jer oni živješe i umiraše časno. Budite ponosni jer pripadate narodu koji tlačen, proganjan i na pravdi Boga ubijan, a koji druge nije tlačio, proganjao i na pravdi Boga ubijao! Spram dušmanima budite ponosni i prkosni, a spram svojom braćom i prijateljima ponizni i milostivi! Neka nas sviju Uzvišeni Allah na tom putu pomogne!

Mr. Amir ef. Mahić
25.05.2017. god.