Izdvajamo

 

Danas, 07.09.2025. godine, članovi Mreže mladih obilježili su mjesec rebiu-l-evvel, podjelom prigodnih poklona sa porukom na našeg Poslanika, Muhammeda a.s.
Podjela poklona našim džematlijama upriličena je nakon centralnog mevluda u Mutničkoj džamiji.

Ova aktivnost je nastavak tradicije da se sa dobrim djelima i salavatima sjećamo našeg voljenog Poslanika, a.s., a posebno u ovom mjesecu.
Život, riječi i djela Božijeg poslanika bila su i ostala trajna upozorenja i opomena ljudima i narodima kroz povijest.
Molimo Allaha dž.š. da nam ovo djelo upiše u naša dobra djela, te da nas pomogne na putu dobra.
Amin!

Mreža mladih MIZ Kozarac

Hvala ti Caja od zemlje do neba,
sve za svoju raju, tako i treba!!
Svakog cetvrtka vidim nova lica,
poslije teskog radnog dana, ti si poslastica.
I kad sunce grije i kad kisa po prozoru kvrca,
zato ti hvala iskreno od srca.

Senad Bajrektarevic